Dňa 19.3.2024 sa uskutočnilo regionálne kolo v basketbale žiakov stredných škôl, ktoré sa konalo v mestskej športovej hale v Bánovciach nad Bebravou.

Na turnaji reprezentovali SOŠ Handlová basketbalisti Tirtey Šimon 1.C, Gavlík Ján 2.B, Bartuš Andrej 2.C, Hajro Róbert 2.C, Kocúr Patrik 2.C, Pokusai Daniil 2.C, Stetsenko Illia 2.C, Geleta Milan 2.D, Zelman Ivan 3.C, Tóth Andrej 4.C, Radovič Miroslav 4.D, Cabuk Samuel 5.A. Na regionálnom kole sa stretlo naše družstvo SOŠ Handlová s družstvom Gymnázia Janka Jesenského Bánovce nad Bebravou. Družstvo Gymnázia Komenského Partizánske nenastúpilo.

V prvej štvrtine zápasu sme s družstvom Gymnázia Janka Jesenského Bánovce nad Bebravou hrali vyrovnanú hru. Naši basketbalisti sa postupne prispôsobovali taktike hry súpera a zoznamovali sa s novým ihriskom. Na začiatku hry sme zvolili zónovú obranu a sústredili sme sa na postupné protiútoky. Na konci prvej tretiny sme, ale prehrávali proti súperovi o 5 bodov.

V druhej štvrtine sme otočili celú hru. Získali sme prevahu a začalo sa nám dariť v streľbe na kôš z rýchlych protiútokov. Naši basketbalisti začali v tejto štvrtine určovať tempo hry a postupne sme zvyšovali bodový náskok. Počas celej druhej štvrtiny sme mali náskok v priemere o 10 bodov. Na konci druhej štvrtiny sa súperovi podarilo pomocou trojkovej streľby k nášmu skóre mierne priblížiť, vyhrávali sme iba o 7 bodov.

V tretej štvrtine sme boli už plne koncentrovaní a zvykli sme na častý kontakt s obručou koša zásluhou našich vynikajúcich strelcov. Darilo sa nám tak ako v streľbe dvojtaktov aj v streľbe z trojkového územia. Akonáhle sme získali opäť vyšší náskok, mali sme možnosť striedať hráčov, čím sme súpera postupne unavili. Na konci tretej štvrtiny sme vyhrávali o 10 bodov.

Hneď na začiatku štvrtej štvrtiny sme zmenili zónovú na osobnú obranu. Obetavo sme udržiavali náš náskok. V tejto štvrtine sme preukázali taktickú prevahu, bojovnosť a šikovnosť. Po celý čas sme kontrolovali hru a bolo cítiť, že naši basketbalisti si užívajú posledné minúty regionálneho kola. S konečným výsledkom 75:63 sme sa stali víťazným družstvom regionálneho kola v basketbale žiakov stredných škôl.

Keďže sme sa umiestnili na prvom mieste, postupuje iba naša škola SOŠ Handlová z regionálneho kola do krajského kola. Stali sme sa tak najlepším družstvom stredných škôl v regióne Horná Nitra.

Zúčastneným žiakom patrí veľká pochvala za reprezentáciu školy a za účasť na celej športovej príprave na regionálne kolo prostredníctvom krúžku – Športové hry, ktorá je odzrkadlením nášho zohratého, odhodlaného a úspešného basketbalového družstva.

Učiteľ TSV Mgr. Branislav Šveda

Dôležité linky

Ochrana osobných údajov

           

                         

                                                                      

We use cookies

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.