Dňa 22.3.2024 sa uskutočnilo obvodné kolo vo florbale žiakov stredných škôl, ktoré sa konalo v telocvični SOŠ Vansová v Prievidzi.

Na turnaji reprezentovali našu školu žiaci Laluha Tomáš, Škraban Martin, Tirtey Šimon, Kmeť Boris, Korytár Jakub, Schon Martin, Žiak Ivan, Lauko Simon, Rendek Alex, Simonides Juraj, Strmenský Ján Sebastián, Pochyba Dávid, Rendek Viktor, Perniš Ján, Rehák Martin.

Zastúpenie na turnaji mali aj ďalšie stredné školy: SOŠ Vansová Prievidza, SOŠ OaS Kalinčiaka Prievidza, SOŠ Nováky.

Výsledky:

1. zápas: SOŠ Handlová - SOŠ OaS Kalinčiaka Prievidza (4:2)
  2. zápas: SOŠ Handlová - SOŠ Vansová Prievidza (1:4)
  3. zápas: SOŠ Handlová - SOŠ Nováky (2:3) po predĺžení a samostatných nájazdoch = 0:1

V prvom zápase sme s SOŠ OaS Kalinčiaka Prievidza hrali výborne. Darilo sa nám striedať všetky formácie pri prerušení hry a darilo sa nám v streľbe na bránku. Síce sme zo začiatku dostali gól, podarilo sa nám zápas otočiť v náš prospech.

V druhom zápase s SOŠ Vansová Prievidza sme opäť na začiatku zápasu dostali gól. Akonáhle pribudol ďalší gól v našej bránke, museli sme prispôsobiť striedanie, čo bolo únavné pre prvú formáciu. V tomto zápase sa nám vôbec nedarilo v streľbe na bránku. Neskôr v druhom polčase sme inkasovali ešte ďalšie dva góly, ale nakoniec sa nám podarilo streliť náš prvý gól v tomto zápase. Posledné minúty zápasu patrili už len nám a mali sme loptičku na našich hokejkách, to ale na výhru nestačilo.

Tretí zápas sme odohrali s SOŠ Nováky. Bol to mimoriadne napínavý a vyrovnaný zápas. Vedeli sme, že ak chceme postúpiť do okresného kola musíme vyhrať v riadnom hracom čase najmenej o dva góly, nakoľko ak by sme vyhrali, mali by sme spoločne tri družstvá rovnaký počet bodov a rozhodovalo by skóre. Prvý polčas skončil, ale výsledkom 1:2 pre prospech SOŠ Nováky. V druhom polčase sa nám podarilo skóre vyrovnať. Celý druhý polčas patril nám a pred bránkou SOŠ Nováky to len tak svišťalo streľbou. Ďalšiu strelu brankár SOŠ Nováky už nepustil do svojej bránky. Prišlo predĺženie, v ktorom sa ani jednému družstvu nepodarilo dať gól. Po predĺžení sa ukončil zápas samostatnými nájazdmi, v ktorom naši hráči nedali žiadny gól, ale družstvu SOŠ Nováky sa podarilo jeden krát skórovať.

Aj keď sme nepostúpili do okresného kola, naši florbalisti predviedli výborný výkon. Veľmi oceňujem, že žiaci aj keď prehrávali tak sa nevzdávali do poslednej minúty. Podľa môjho názoru nebyť neúspešného druhého zápasu, mali sme veľkú šancu postúpiť ďalej. Florbal a hokej sú veľmi podobné športy, kde hlavnú úlohu nezohráva iba nasadenie v hre, ale aj šťastie.

Veľkú pochvalu si zaslúžia hlavne Martin Rehák, Ján Perniš, Simon Lauko a Viktor Rendek, ktorí si svojou dravosťou získali obdiv aj ostatných družstiev. Taktiež si zaslúži veľkú pochvalu aj náš brankár Dávid Pochyba, ktorý bol oporou družstva. Na turnaji naši žiaci preukázali slušnosť, snaživosť a športového ducha. Všetkým zúčastneným žiakom patrí pochvala za reprezentáciu školy. Som na našich florbalistov hrdý.